Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziejSkuteczne działania w profilaktyce chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są wielkim problemem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Niektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy w rzepaku oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się znacznie bardziej zaawansowane objawy, albowiem jedynie w ten sposób można mieć szansę ocalić potencjał zbioru. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań wzmacniających wytrzymałość zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - sprawdzone działania okresowe

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest w szeregu przypadków bardziej skuteczne karłowatość objawy oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub innego zboża należałoby się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej znaczących, jakie należałoby wdrożyć, by choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie stanowiły większego kłopotu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w odpowiednim czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w istocie ogromne znaczenie.

Nadmiernie wysokie ilości i współczynniki żyzności azotu są w stanie powodować nadto grube, bujne drzewostany, które mogą mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne typu fungicyd. Jest to zwłaszcza prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zgnilizna twardzikowa i wybór produktów o większej odporności lub też akceptacji na główne szkodniki oraz schorzenia, takie jak karłowatość objawy może pomóc zminimalizować ryzyko istotnych strat. Pierwsza forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto także zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz większą popularnością tebukonazol w zbożach - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma ochrony.

Informacje:

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu: 1

zboża

Komentarze: 2


noavatar.png
Serafin 2019-10-05

Następnie zawołał Hanię o gałąź, pozostawił zaakceptowany spośród uciechą plus po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd wypatrzyłem synekurę w Szynie Zasadniczym Armia Rodzimego.

noavatar.png
Brodzik 2019-12-01

Notorycznie na początku czerwca przychodzili do nas na lato


Copyright © 2019 Airport-transfer-gdansk.pl